Zakład Konstrukcji i Ekspertyz
TECHMARIN Sp. z o.o.
 eng
 rus
 de
 
 Nawigator: Strona główna » Wstęp do oferty

 Produkty
Stalowe ramy fundamentowe,
podpory i uchwyty rurociągów,
pakiety ślizgowe...
więcej »

 Technologie
Technologia naprawy poprzez tulejowanie bloku silnika głównego ZL i AL na statkach w rejsie, technologia zmiany fundamentowania ciężkich maszyn i urządzeń, technologia płytkowania bloków turbin niskoprężnych o mocy 220 i 500 MW w elektrowniach... więcej »

 Więcej o naszych produktach i technologiach »

 Publikacje
Nowy sposób naprawy posadowienia ciężkich maszyn i urządzeń na przykładzie motosprężarek GMVH 12.
czytaj cały »

Zastosowanie własnych oraz zmodyfikowanych technologii z przemysłu stoczniowego w polskim gazownictwie.
czytaj cały »

 Wszystkie publikacje »

  Zakład Konstrukcji i Ekspertyz "TECHMARIN" Sp. z o.o., z siedzibą w Świnoujściu, ul. Karsiborska 4D, powstał w 1988 roku. Pierwsze lata swojej działalności firma skupiała na świadczeniu usług w zakresie remontu siłowni okrętowych oraz urządzeń pokładowych na jednostkach pływających, a także prowadzeniu specjalistycznych usług remontowych z użyciem chemoutwardzalnych tworzyw (np. roztaczanie bloków silników głównych na promach morskich i ich regeneracja żeliwnymi pierścieniami, często w rejsie).
  Od 1991 roku sprawdzone w okrętownictwie, a następnie zmodyfikowane na potrzeby przemysłu lądowego technologie przenieśliśmy do innych działów gospodarki, np. cukrownictwa, energetyki, gazownictwa. Od 1992 roku firma nasza rozszerzyła zakres świadczonych przez własny serwis usług o specjalistyczną naprawę fundamentowań maszyn i urządzeń lądowych. Zaproponowaliśmy, a następnie wdrożyliśmy, nowe systemy fundamentowania i mocowania dużych urządzeń (m.in. największe sprężarki gazu w głównych tłoczniach przesyłowych kraju) co sprawiło, że wyeksploatowane lub awaryjne, drogie maszyny zaczęły pracować zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi. Zlikwidowaliśmy: groźbę zamykania zakładów przez Państwową Inspekcję Pracy z tytułu wibracji, niebezpieczny wpływ wibracji na człowieka i awaryjność tej części systemów. Nasze nowe rozwiązania zyskały uznanie ABB Zamech, ALSTOM POWER Elbląg (płytkowanie bloków turbin niskoprężnych, fundamentowanie obracarek), PGNiG, elektrowni czy tłoczni gazu (m.in. antywibracyjne systemy ochronne). Od 1999 roku eksportujemy naszą technologię płytkowania bloków turbin NP do Estonii, Chin, Węgier, Rumunii, Bułgarii. Do końca 2004 roku wykonaliśmy i zamontowaliśmy 880 pakietów ślizgowych, a 32 zostało już zamówionych.
  W listopadzie 1998 roku na zakupionej ziemi wybudowaliśmy nową siedzibę firmy przy ul. Karsiborskiej 4D, w Świnoujściu. W grudniu 1998 roku zakończyliśmy wdrażać System Zarządzania Jakością czego wyrazem było przyznanie Certyfikatu ISO 9001 przez Polski Rejestr Statków.
  Od 1992 roku pracujemy w tłoczniach gazu, zmieniamy fundamentowania sprężarek gazu i montujemy ujednolicone podpory oraz uchwyty rur i rurociągów, a także innych urządzeń (rozwiązania systemowe). Do końca 2008 roku wykonaliśmy 40 systemowych modernizacji fundamentowań sprężarek w krajowym gazownictwie. Systemy ochronne rur i rurociągów zastosowaliśmy we wszystkich największych tłoczniach przesyłowych gazu w Polsce. Dla Rejonowego Oddziału Przesyłu Warszawa (dawniej MOZG) świadczymy usługi serwisowe w zakresie przeglądów i remontów sprężarek gazu Halberstadt. Ponadto jesteśmy producentem łożysk ślizgowych i tulei cylindrowych do niektórych kompresorów gazu, według własnej dokumentacji.
  Po rocznych badaniach i eksperymentach z Wydziałem Chemii UAM w Poznaniu, opracowaliśmy technologię i uruchomiliśmy proces oczyszczania z osadów płaszczy wodnych turbodoładowarek sprężarek gazu. Zregenerowaliśmy wszystkie odstawione z eksploatacji, bardzo drogie, importowane urządzenia, przywracając im właściwy stan techniczny.
  Obecnie rozszerzamy nasze działania serwisowo-produkcyjne na inne branże przemysłowe, które stosując technologie sprzed wielu lat, borykają się z wieloma problemami technicznymi (np. zakłady chemiczne). Do dzisiaj wykonaliśmy ponad 59 zmiany fundamentowań ciężkich maszyn i urządzeń, a kolejne są przygotowywane do realizacji.
  Naszą solidność potwierdza 27 letnia tradycja. Wiarygodność jest udokumentowana opiniami i referencjami (ponad 40), nagrodami i wyróżnieniami (4), publikacjami technicznymi (6) oraz opracowaniami i wdrożonymi produktami (5) i technologiami (14). Posiadany certyfikat Jakości ISO 9001 zapewnia profesjonalną obsługę. Gospodarujemy polskim kapitałem i polską myślą techniczną.
  Otrzymaliśmy tytuł "Lider Przedsiębiorczości roku 2001" dla firm z sektora MSP w Polsce. Nasza usługa była nominowana do tytułu "TERAZ POLSKA" w roku 2002.

Zobacz także: (szczegóły na stronie 20-tej magazynu)
http://www.manufacturing-journal.net/magazine/magazine_4/start.html

  14 października 2010 roku Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2010 pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000 wraz z organizatorem Forum Biznesu przyznaje naszej firmie tytuł Laureata oraz złote godło w kategorii QI SERVICES - usługi najwyższej jakości.

Copyright © 1999-2018 ZKiE TECHMARIN Sp. z o.o.
All rights reserved.
Aktualizacja: 10 maja 2018


Pomoc | Nota prawna
Poprawny CSS!